ویژگی‌های کلیدی رابط کاربری MIUI 13 شیائومی لو رفت

رابط کاربری MIUI شیائومی در ابتدا تا حد زیادی شبیه به iOS بود اما طی این سال‌ها به طور قابل توجهی پیشرفت کرده و حالا میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان طرفدار پروپاقرص این رابط کاربری هستند. در رابطه با MIUI 13 گزارش‌های پرداکنده‌ای منتشر شده ولی حالا یکی از افشاگران تعدادی از ویژگی‌های کلیدی آن فاش کرده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید memory fusion technology نام دارد که گویا عملکرد آن مشابه رم مجازی گوشی‌های ویوو و اوپو است. به نظر می‌رسد این مشخصه می‌تواند بخشی از حافظه‌ی داخلی را به حافظه‌ی رم مجازی تبدیل کند تا در مواقع ضروری منجر به بهبود عملکرد گوشی شود. در همین زمینه می‌توانیم به گزارشی درباره‌ی راهیابی این مشخصه به گوشی‌های شیائومی اشاره کنیم که حدود ۲ ماه قبل منتشر شد.

از دیگر ویژگی‌های فاش شده می‌توانیم به امکان اجرای بازی‌ها در پنچره‌های شناور اشاره کنیم. در حال حاضر اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های شیائومی می‌توانند از پنجره‌های شناور استفاده کنند اما این مشخصه هنوز برای بازی‌ها عملی نشده است. همچنین این افشاگر مدعی شده که جدیدترین نسخه‌ی MIUI همراه با سیستم رندرینگ جدید، آیکون‌های تازه‌نفس و انیمیشن‌ها و صداهای تازه ارائه خواهد شد.

هنوز گزارش موثقی درباره‌ی تاریخ معرفی MIUI 13 منتشر نشده ولی امیدواریم شیائومی این آپدیت را به صورت بهینه و بدون مشکل برای گوشی‌های خود ارائه کنیم. روی هم رفته در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات رابط کاربری MIUI به ناسازگاری آن بین گوشی‌های مختلف شیائومی و برندهای زیرمجموعه‌ی این شرکت برمی‌گردد.

از رابط کاربری MIUI 13 شیائومی چه انتظاراتی دارید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.